Peníze jsou vlastně všude kolem nás. A nejednou tak prý stačí jenom natáhnout ruku, aby je člověk získal. To ovšem většinou platí jenom pro ty, kdo vědí, směrem ke komu že mají natáhnout ruku, a to dlaní vzhůru. Což obyčejnému prosťáčkovi nejednou přáno není.

A proto jsou to zpravidla ti chudší z nás, kteří se jen tak k penězům nedostanou, a to ani tehdy, když je zoufale potřebují a když vlastně ani nemají zase až tak přemrštěné nároky.
domek na váze

Zatímco se peníze jen jen hrnou především zbohatlíkům na těch „správných“ postech, kteří je vlastně třeba ani nepotřebují, obyčejný člověk nejednou není schopen pořídit si ani tu sebeméně vyhovující stálou střechu nad hlavou.

Je to smutné, ale je to tak. A jedinou potěšující zprávou tu je leda tak to, že i ten poslední z posledních alespoň nějakou tu naději má.

A není to vlastně naděje zase až tak docela špatná. Protože ani pro nějakého nebožáka. Pokud se tento obrátí na správnou instituci, jež je tu k dispozici i jemu.

Jistě, dotyčnému takové půjčené peníze nebudou nikdy říkat pane, co si půjčí, to musí i vrátit, ale můžeme být rádi, že je tu aspoň tato možnost. Tedy jmenovitě nebankovní hypotéka.

Touto lze vyřešit mnoho problémů, jež se v životě lidském minimálně čas od času vyskytují a s nimiž si člověk leckdy užije řádné patálie, ne-li vysloveně peklo na zemi.

Aby vše probíhalo hladce, je však třeba zvolit si toho správného věřitele. Protože dejme tomu takové klasické banky dokážou člověku namísto zjednodušení nejednou přímo zkomplikovat život. To víte – dokládání příjmů a absence záznamu v registru dlužníků, zajišťování si ručitelů i záruk, že člověk bude mít z čeho splácet, jež banky zásadně požadují, není nic jednoduchého. A výsledek tu bývá hodně nejistý.

Správným věřitelem může naopak být nějaká ta nebankovní společnost, v níž většina podobných obtíží a povinností odpadá. Protože pořídit si již zmíněnou nebankovní hypotéku není problém ani pro toho, kdo nechce dokládat výši svých příjmů, udávat účel půjčky a podobně, někoho, kdo má záznam coby osoba, jež někdy v minulosti nesplácela zrovna svědomitě. Stačí tu dát do zástavy nějakou nemovitost a peníze jsou víceméně jisté, a to i v nemalé výši.
balíčky peněz u pokladničky

A jediné, co pak člověk musí udělat, je svědomitě splácet oné společnosti. Což je nejednou díky dlouhé době splácení a nízkým splátkám daleko příjemnější, než jak je tomu u zbohatlíků, kteří hrabou a hrabou. A pak splácí svůj dluh společnosti v kriminále.