·        Dbejte o svůj vzhled

Soustřeďte se na sebe. Pokud budete spokojená sama se sebou (byť pro nový účes), odrazí se to i na vašem chování. Je dokázáno, že ženy, které dbají o svůj vzhled, mají bohatší sexuální život a prožívají více vášně
srdce z rukou

·        Zasloužený odpočinek

Dejte si od sebe pauzu. Odcestujte na týdenní návštěvu k rodičům či k dětem a manžela nechte doma. Nebo se s ním alespoň domluvte na dnech, které budete využívat pro své vlastní záliby. Stejně jako vy, i on potřebuje trávit čas sám se sebou, věnovat se svému koníčku a vídat se s kamarády.

·        Proč ho milujete?

Přestože po letech partner zestárl, má vrásky kolem očí a možná i pivní bříško, vzpomeňte si, proč jste se do něj před lety zamilovali. Věřte, že to krásné, co vás k němu přitahovalo, mu věk nevzal. Jen to třeba opět nalézt.

·        Společné zážitky a koníčky

Vztah mohou oživit i společné zážitky. Nemusíte hned vycestovat na předraženou cestu kolem světa nebo společně skočit padákem. Abyste měli na co vzpomínat, stačí maličkost. I výlet do sousedního města, pokud věčně sedíte doma v kuchyni, návštěva zábavního parku nebo muzea mohou být zdrojem nových zážitků.

·        Dejte si rande

Spontánní a bezstarostné rande, byť doma, vás přenese zpět do dob, kdy jste se teprve poznávali. Pošlete manželovi do práce esemesku s místem a časem, kdy se večer tajně setkáte. Důležité je vybrat si soukromé místo, kde vás nikdo neuvidí. Otevřete si láhev vína a udělejte si pohodu.

·        Lichoťte si

Stačí, když pochválíte partnerovi nové oblečení, všimnete si, že zašel k holiči, umyl nádobí nebo vám uvařil kávu. To vše jsou maličkosti, které pomáhají vašemu vztahu.

·        Společně vzpomínejte

Pokud považujete soužití s ​​partnerem za samozřejmost, rychle své uvažování změňte. Vnímejte ho jako součást vašeho společného bytí, vzpomeňte si na první společné rande. Po letech totiž přestávají partneři vnímat jeden druhého.
odpočinek u zámku

·        Nezanedbávejte kamarády

To, že jste s někým v dlouhodobém vztahu, neznamená, že se musíte vzdát kamarádů. Nebo si společně domluvte víkendovou grilovačku a společné setkání s přáteli.

 

Jak oživit vaše manželství?
4.2 (84%)5